Krzysztof Michalak

Krzysztof Michalak

Artysta malarz, rzeźbiarz, pedagog. Autor wielu grzejników żeliwnych sprzedawanych w Europie. „Ojciec chrzestny” produktów odlewanych w Termie. Zajmuje się projektowaniem oraz nadzorowaniem produkcji grzejników żeliwnych. Specjalista w dziedzinie autorskich wykończeń produktów odlewanych.

Uznany artysta i projektant, pionier odrodzenia grzejników żeliwnych w Europie. Krzysztof jest autorem wielu nagradzanych projektów grzejników żeliwnych (Art Nouveau, Classique i Baroque), produkowanych przez Fakora i inspirujących wielu europejskich producentów.

Większość z jego projektów grzejników żeliwnych posiada roślinne i abstrakcyjne ornamenty, które przywodzą na myśl XIX-wieczne formy. Jego prace również obejmują przykłady nowoczesnego i minimalistycznego wzornictwa. Najnowsze dzieło Krzysztofa – Kaszub – jest wyjątkowe: zdobią go skomplikowane wzory inspirowane kaszubskim wzornictwem.

Oprócz grzejników, Krzysztof Michalak stworzył również projekty żeliwnych mebli ogrodowych. Wcześniej projektował także meble w oparciu o drewno i ozdobne lustra oraz malował obrazy.

Bez względu na materiał w jakim pracuje, Krzysztof lubi rzucać wyzwania stereotypom i odnajdywać tworzywo na nowo. Jednak, gdy ma opowiadać o swoich pracach, jest bardzo powściągliwy – jest przekonany, że sztuka powinna mówić sama za siebie. Co jego prace na pewno czynią.