Od praktyk i staży do pierwszej pracy w Termie

Julia Wandowska, Jakub Tuszyński - studenci Mechatroniki z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. 

Jak trafiliście do Termy?  

Julia: Do Termy trafiłam poprzez warsztaty, które odbywały się w moim technikum (Conradinum). Dzięki tym warsztatom zaaplikowałam do Termy na staż a następnie kontynuowałam współpracę z firmą. I tak już jestem 2 lata.  
Jakub: Ja natomiast trafiłem do Termy z polecenia Julii, która zarekomendowała Organizację jako idealne miejsce na praktyki.  

Jak wygląda Wasza codzienna praca?  

Na co dzień zajmujemy się montażem i serwisem wdmuchiwarek. Oprócz tego zajmujemy się także montażem testerów szczelności oraz rejestratorów. 

W jakim Zespole pracujecie?   

Pracujemy w Zespole Maszyn Światłowodowych i zajmujemy się produkcją wdmuchiwarek.  

Czego nauczyliście się w naszej Organizacji?  

Jakub: W Termie nauczyłem się druku 3D, programowania falowników oraz lutowania. 
Julia: Ja w Termie miałam okazję zgłębić wiedzę z zakresu elektryki i mechaniki. Cenię sobie tą firmę za to, że jest przyjaznym miejscem dla Praktykantów. Jest miejscem, w którym młode osoby mogą się rozwijać.  

Wasze sukcesy w Termie? 

Julia: Najbardziej satysfakcjonującą rzeczą podczas pracy było złożenie pierwszej wdmuchiwarki. Proces ten był dla mnie ogromnym wyzwaniem, ale dzięki determinacji i współpracy z Zespołem udało mi się go zrealizować. Był to dla mnie wielki sukces. 

Czy polecilibyście Termę jako miejsce na praktyki? 

Oczywiście, że tak. Firma Terma to miejsce, które daje ogromne możliwości rozwoju młodych osobom rozpoczynającym ścieżkę zawodową. Praktykant jest uczony od początku do końca i można liczyć na wsparcie Lidera Obszaru.  

A JEŚLI CHCESZ ZOBACZYĆ CAŁY ODCINEK ZAJRZYJ NA NASZ KANAŁ NA YOUTUBE: 

Od praktyk i staży do pierwszej pracy w Termie - zobacz jak to wygląda (youtube.com) 

Rozmowę przeprowadziła Ćwik Paulina