„Lubię różnorodność zadań i wyzwania, które przynosi mi każdy kolejny dzień” – rozmowa z Katarzyną Maranowską – Specjalistką w Zespole Spedycji

Czym zajmujesz się w Termie? 

Zajmuję się przede wszystkim poszukiwaniem i organizacją transportu gotowych zamówień oraz wszystkim, co z nim związane, czyli np. uszkodzeniami, problemami w trakcie dostaw, kontaktem z firmami przewozowymi. 

 

Od kiedy jesteś z nami? 

W Termie pracuję od lipca 2017 roku. 

 

Opowiedz o swoich początkach, jakie zadania realizowałaś? Czego potrzebowałaś się nauczyć?   

Przychodząc do Termy nie miałam zbyt dużo wspólnego z pracą w spedycji, było to dla mnie coś nowego. Oprócz tego nowością dla mnie był system, na którym pracujemy. Nauki i wdrożenia było sporo, ale dałam radę z pomocą Zespołu, który był dla mnie ogromnym wsparciem i miał dużo cierpliwości. Pierwsze kroki stawiałam na rynku polskim. 

 

Co było później? 

Po trzech latach dostałam propozycję przejęcia obowiązków na rynku eksportowym, a konkretnie niemieckim. Zdecydowałam się i pracuję do dzisiaj. 

 

Co uważasz za swój największy sukces?  

Największym sukcesem dla mnie są sytuacje, w których pomimo przeciwności losu i trudności w transporcie, towar dojeżdża cały i zdrowy do klienta.

 

Co najbardziej lubisz w swojej pracy? 

Lubię różnorodność zadań i wyzwania, które przynosi mi każdy kolejny dzień. Oprócz tego struktura płaska daje możliwość samorealizacji i samodzielnej organizacji pracy na stanowisku. 

 

Czego nauczyłaś się pracując w Termie? 

Przede wszystkim nauczyłam się wielozadaniowości, na moim stanowisku trzeba robić kilka rzeczy na raz, a czasami nie jest to łatwe.  

 

 

Jakie cechy Twoim zdaniem powinien mieć Specjalista w Zespole Spedycji?  

Musi być opanowany, wielozadaniowy i dostępny w każdej sytuacji. Z transportami bywa różnie  
i trzeba być zawsze gotowym na podjęcie nagłych działań.   

 

Jakie są Twoja super moc?  Co Cię wyróżnia?  

Jestem zdeterminowana i nie zniechęcam się przeszkodami napotkanymi w swojej codziennej pracy. 

 

O czym marzysz? Jakie cel chciałabyś zrealizować?  

Marzenia…Oj, dużo by o nich opowiadać, Ale mój najbliższy cel, który mam nadzieję już niedługo zacznie się realizować, to rozszerzenie obowiązków o zadania Agenta Celnego. W swojej pracy mam styczność z przygotowaniem dokumentów do odpraw celnych, ale fajnie będzie podjąć wyzwanie  
i rozszerzyć wiedzę o dalsze czynności niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia odprawy celnej, które są zadaniem Agenta. 

 

Czego życzyć Ci na przyszłość? 

Realizacji wyznaczonych celów  

 

Tego właśnie Ci życzę! 

Rozmowę przeprowadziła Magdalena Binkiewicz