Lekcja praktyczna w Termie

Od listopada 2021 roku realizujemy ze Szkołami Okrętowymi i Technicznymi Conradinum projekt pt.: „Lekcja praktyczna w Termie”.  

Celem przedsięwzięcia jest łączenie teorii z praktyką i umożliwienie młodym ludziom wejście na rynek pracy. Podczas zorganizowanych przez nas warsztatów uczniowie mają okazję dowiedzieć się jak wygląda proces produkcyjny i w jaki sposób działa park maszynowy.  

Uczestnicy nabywają również konkretne umiejętności z zakresu mechaniki i elektroniki, uczą się jak identyfikować podzespoły, składać komponenty THT i SMD, poznają algorytm działania automatu i nastawy parametrów.  Dokonują również kontroli poprawności wykonania detalu i montażu klucza specjalnego.  

Pod kątem merytorycznym zajęcia przygotowują Konstruktorzy Mechanicy, Konstruktorzy  Elektronicy, Menedżerowie Produktu oraz Inżynierowie Spawalnicy.  

Natomiast Zespół Personalny daje konkretne wskazówki jak rozpocząć praktyki, staże czy pracę w Termie. Dotychczas gościliśmy sześć klas o profilu mechatronicznym. Prowadzimy również zajęcia on-line.   

Od listopada 2021 roku praktyki odbyło u nas 4 uczniów, którzy wcześniej brali udział w warsztatach.  

Na lekcje praktyczne zapraszamy kolejne klasy!  

img
img
img
img
img
img