W ramach programu "Terma Young" chcemy dać młodym osobom, które są dopiero na początku swojej ścieżki zawodowej możliwość sprawdzenia się w uwarunkowaniach jakie stwarza firma produkcyjna. Praktykanci realizują swoje obowiązki na równi z Pracownikami, dzięki czemu maja możliwośc zobaczenia  co należy do codziennych obowiązków technologa, konstruktora czy menedżera. Spytaliśmy osoby, które odbywały praktykę w lipcu i sierpniu, jakie obowiązki realizowali na swoich stanowiskach oraz co szczególnie utkwiło im w pamięci.

 


Terma położona jest na granicy Gdańska i Kaszub, w malowniczej okolicy, która sprzyja aktywności fizycznej. Zamiast porannej kawy, część Pracowników stawia na naturalny energetyk w postaci dojazdu rowerem. Powodów jest wiele – od poprawy kondycji fizycznej, po oszczędności, jak i troskę o środowisko naturalne.

O tym, że praca Menedżera Sprzedaży maszyn budowlanych to nie  tylko ofertowanie, ale również  wsparcie w terenie (a czasem i w wykopie), opowiada Suprun Dymitr.

Od jak dawna pracujesz w Termie?

Pracuję już prawie dwa lata, od sierpnia 2015 roku.

Co skłoniło Cię do zaaplikowania do Termy?

Stabilna pozycja na rynku i prestiż firmy oraz możliwość rozwoju, zdobycia nowych, bezcennych doświadczeń i przede wszystkim współpraca z zespołem uznanych fachowców.

"Nastawienie na człowieka, na ludzi – nie czyjś konkretny interes",  to jedna z najważniejszych zasad, jaką w swojej codziennej pracy stosuje Menedżer Produktu zajmujący się tematem wiertnicy grawitacyjnej - Kozłowski Adam. O wyzwaniach, jakie przed sobą stawia oraz o wdrażaniu nowego produktu opowiada w naszej rozmowie.

Od jak dawna pracujesz w Termie?

W poniedziałek (29.05.2017), odbyła się lekcja praktyczna w  ramach programu Terma Young z nowo powstałym kołem naukowym Horyzonty Inżynierii. Spotkanie miało na celu przybliżenie całości procesów produkcyjnych związanych z powstaniem produktów grzewczych i elektrycznych. Oprócz zwiedzania parku technologicznego, studenci otrzymali zadania związane ze sporządzaniem dokumentacji technicznej oraz opracowaniem konstrukcji komponentów grzejnika elektrycznego.

 

W poniedziałek 22.05.2017r. odbyło się spotkanie ze studentami Inżynierii Materiałowej Politechniki Gdańskiej.

W trakcie spotkania, przyszli inżynierowie mieli możliwość praktycznego zaznajomienia się z procesem wytwarzania produktów grzewczych – od chwili pojawienia się zapotrzebowania, poprzez cięcie kolektorów, składnie, spawanie, a następnie malowanie. Uczestnikom zawiłe kwestie produkcyjne przybliżali Technolodzy i Pracownicy poszczególnych Zespołów.

18 maja wraz z Biurem Karier Politechniki Gdańskiej zorganizowaliśmy warsztaty pt.: "Projektowanie, prototypowanie i produkcja seryjna maszyn przeciskowych na przykładzie kreta oraz wdmuchiwarki do światłowodów".

Adresatami spotkania byli studenci Wydziału Mechanicznego PG. Mieli okazję spotkać się z praktykami – konstruktorami i menedżerami produktu, którzyna co dzień odpowiadają za projektowanie, testy i wdrażanie maszyn budowlanych do produkcji.

Rodzinnych i Radosnych Świąt Wielkanocnych życzy Zespół Terma.

11 kwietnia 2017 r. gościliśmy uczniów klasy wielozawodowej z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształacących w Żukowie.

Możliwość bycia twórcą, bycia kreatywnym, poszukiwania i rekomendowania nowych rozwiązań – To wg Konrada Kucharskiego, nowego członka zespołu, najważniejsze aspekty bycia deweloperem w Termie.

Strony