O maszynach budowlanych na Politechnice Gdańskiej

18 maja wraz z Biurem Karier Politechniki Gdańskiej zorganizowaliśmy warsztaty pt.: "Projektowanie, prototypowanie i produkcja seryjna maszyn przeciskowych na przykładzie kreta oraz wdmuchiwarki do światłowodów".

Adresatami spotkania byli studenci Wydziału Mechanicznego PG. Mieli okazję spotkać się z praktykami – konstruktorami i menedżerami produktu, którzyna co dzień odpowiadają za projektowanie, testy i wdrażanie maszyn budowlanych do produkcji.

Spotkanie zostało ocenione przez uczestników bardzo pozytywnie. Studentów w szczególności interesowały zagadnienia konstrukcyjne – problemy, które napotyka projektant po drodze i rozwiązania niezbędne do poprawy funkcjonalności produktu. Przyszli inżynierowie dowiedzieli się również, w jaki sposób mogą rozpocząć swoją karierę w Termie,
a zainteresowane osoby mogły zostawić swoje CV na stoisku firmy. Spotkanie wpisuje się w projekt Terma Young, którego celem jest umożliwienie uczniom gimnazjów, liceów oraz studentom uzupełnienia wiedzy teoretycznej praktyką.


Studenci mieli okazję obejrzeć film o pracy wdmuchiwarki w terenie

Studenci mieli okazję obejrzeć film o pracy wdmuchiwarki w terenie